Zakres działania

Organizatorem Publicznego Transportu  Zbiorowego na terenie Torunia jest Gmina  Miasta Toruń. Wszystkie sprawy związane ze zwiększeniem oferty przewozowej np.: zwiększenie ilości kursów, zwiększenie częstotliwości kursowania pojazdów komunikacji miejskiej, zmiana tras pojazdów, zbyt duże napełnienie w pojazdach oraz kontrolą biletów w środkach komunikacji prowadzi Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia

czytaj więcejNowe miejsca parkingowe i fundamenty przy dworcu Toruń Miasto - zad 1 i 6 BiT City
Drukuj

alt

Roboty brukarskie na ulicy Wały gen. Sikorskiego w ramach zadania 1 i 6 mają się ku końcowi. Tu także powstały nowe miejsca przeznaczone do parkowania, a aktualnie kontynuowane są prace po północnej stronie – od ulicy Uniwersyteckiej do skrzyżowania z ulicą Szumana.
Dobiegają również końca roboty instalacyjne, które w tej chwili koncentrują się na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z Wolą Zamkową, gdzie czasowo zamknięto przejazd przez tory. W ślad za nimi kontynuowana jest budowa południowego torowiska. Torowcy dotarli z robotami do ul. Poniatowskiego. Na ulicy Szumana stanęły już podwyższone oporniki przystanku wiedeńskiego, który ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z tramwajów. Wylano także konstrukcję betonową na odcinku od ulicy Jęczmiennej do ulicy Poniatowskiego.
Jednocześnie prowadzone są prace przy budowie węzła przesiadkowego przy dworcu Toruń Miasto. Ukończono już fundamenty dla czterech z pięciu podpór kładki dla pieszych nad ul. Traugutta. Równolegle trwają roboty teletechniczne i sanitarne w okolicy powstającej konstrukcji. W związku z tym pojawiły się większe utrudnienia dla pieszych korzystających z chodnika po północnej stronie jezdni. Wykonawca stworzył w okolicach mostu kolejowego dodatkowe przejście dla pieszych, umożliwiające dojście do ul. Sowińskiego.
Prace prowadzone są w ramach Projektu „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu – BiT-City” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach programu Infrastruktura i Środowisko.